موهای طلايی تو...

و لله المشرق و المغرب فاینما تولوا فثم وجه الله ان الله واسع علیم

و مشرق و مغرب از آن خداست؛ پس به هر سو رو کنید٫ آن جا روی به خداست. آری٫ خدا گشایشگر داناست            (بقره ۱۱۵)

*****

...

روباه گفت:

"زندگی من يکنواخت است. من مرغها را شکار می‌کنم و آدمها مرا. تمام مرغها به هم شبيهند و تمام آدمها با هم يکسان. به همين جهت در اينجا اوقات به کسالت می‌گذرد. ولی تو اگر مرا اهلی کنی، زندگی من همچون خورشيد روشن خواهد شد. من با صدای پايی آشنا خواهم شد که با صدای پاهای ديگر فرق خواهد داشت. صدای پاهای ديگر مرا به سوراخ فرو خواهد برد، ولی صدای پای تو همچون نغمه موسيقی مرا از لانه بيرون خواهد کشيد. بعلاوه، خوب نگاه کن! آن گندم‌زارها را در آن پايين می‌بينی؟ من نان نمی‌خورم و گندم در نظرم چيز بي‌فايده‌ای است. گندم‌زارها مرا به ياد هيچ چيز نمی‌اندازند و اين جای تاسف است! اما تو موهای طلايی داری. و چقدر خوب خواهد شد آن وقت که مرا اهلی کرده باشی! چون گندم که به رنگ طلاست مرا به ياد تو خواهد انداخت. آن وقت من صدای وزيدن باد را در گندم‌زار دوست خواهم داشت..."

روباه ساکت شد و مدت زيادی به شازده کوچولو نگاه کرد. آخر گفت: 
"بي‌زحمت... مرا اهلی کن!"

...

*****

گندم‌زارها مرا به ياد هيچ چيز نمی‌اندازند؛ بی‌زحمت مرا اهلی کن!

 آمین!

/ 9 نظر / 20 بازدید
مريم.فرهمند

خدا کنه که بفهميم بايد اهلی بشيم تا زندگی عاشقانه داشته باشيم...چون اولا بدون عشق زندگی کردن خيلی سخته...ثانيا در غفلت زندگی کردن يه فاجعه است... ميدونی اخه يه عمری زندگی کنی بعد بفهمی چه راههای آسونی برای عاشقانه زيستن بوده و تو نرفتی دنبالشون.... حسابی ويزد می شی ...نه؟ خدا کنه هر چی رو می بينيم عشق رو توش پيدا کنيم

رهسپارعشق

معنويت می زايد از کلبه ات . شاد باشی و موفق

الهدی

سلام نرگس جاااااااااان!! من شرمنده ام. سال نو مبارک خانم انشالله سال جديد سال رسيدن به هدف های بلندت باشه!!! نرگس تو شازده کوچولو رو بردی با خودت!! وای ياد اون روزهامون افتادمِِِ گريه هامون/ خنده هامون/حرفهای تموم نشدنی مون///اصلا چرا من و تو شديم جن و بسم الله من که آمدم تو رفتی..........خدا دلهامون رو نزديک کنه به هم و اهليمون کنه از نوع خوب و مرغوبش!!!!!دلم تنگ شد يهو برات ِکاش می ديدمت///

حمید

مشکل اینجاست که دیگه گندم زاری نمونده! هر چی هست برهوته و خشکی و ... وگرنه اگه گندم زار واقعی باشه، حتماً یادش می افتیم

AMIN&NIMA

man hamishe (...) be yade toam . . . . . . . . . az tarafe behtarin douste shoma khoda soureye baghareh aye 152

س.زارع

سلام عزیز از اینکه به وبلاگم امدی ممنون برای دوبراه های روباه هم که این روزها حسابی با من در گندمزار می رود ونمی اید ممنون متن بالای وبلاگ هم که پرسیده بودی مال خودمه . باز هم بیا راستی شعر هزار و یک ...منو بخون .

س.زارع

سلام عزیز هر جور دلت خواست...عمل کن تعصب خاصی ندارم حتی اگه دلت نخواست اسمم نیاری مهم نیست. شاد و ارام و امیدوار باشی.

مادر سپید

سلام ممنونم از نظر لطفتون به وبم . ساکن ژاپن هستید ؟ سرزمین آفتاب ؟ جالبه فقط دوست مقیم ژاپن نداشتم از لینکتون ممنونم . سلامت و موفق باشید .