يک عالمه دوچرخه

053100.jpg

حدس می‌زنید عکس بالا مربوط به کجا باشه؟ نمایشگاه یا فروشگاه دوچرخه؟ نه!

سال تحصیلی جدید در ژاپن از فصل بهار بعد از تعطیلات بهاره که تقریبا با تعطیلات عید ما همزمان بود شروع شده و این همه دوچرخه مال دانشجوهاست٫ کسانی که توی ساختمونی که من عکس رو از طبقه دومش گرفتم کلاس دارند. تقریبا تمام ساختمون ها فضای خاصی برای پارک دوچرخه دارند که این عکس تنها یکی از اون هاست.

فکر می کردم اگر قرار بود این همه آدم با ماشین خودشون یا حتی اتوبوس به دانشگاه میامدند٫ خیابون های باریک ژاپن دیگه جایی برای تکون خوردن نداشت! احتمالا دانشجوهای ژاپنی هم چاق تر بودند.

بسیاری از اساتید و دانشجوها با ماشین خودشون تردد می کنند و پارکینگ ماشین ها هم فضای خیلی بزرگی رو در دانشگاه اشغال کرده اما مثلا استاد ما با این که یک ماشین شیک داره خیلی وقت‌ها با دوچرخه و گاهی حتی پیاده به دانشگاه میاد تا هم در مصرف بنزین صرفه جویی کنه٫ هم این که به قول خودش رژیم گرفته باشه و هم این که اگر خانم خانه دارش برای خرید یا هر کار دیگه ای به ماشین احتیاج داشت مشکلی نداشته باشه!

/ 21 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مادر سپید

سلام بچه ها خوبند خودم دچار اسپاسم کمر شدم کاملا از کار افتادم مثل آدم اهنیی که روغن کاری نشده باشه خشک شدم عکس رو ندیدم اما میشه حدس زد چه طور عکسیه . درباره مدرسه روشندلان هم هر چند به قول شما ممکنه باعث حسرت آدم بشه اما دونستنش ممکنه باعث رشد هم بشه . چنانچه اطلاعات خوبی پیدا کردید به من هم بگید . شنیدنش هم باعث خوش وقتیست !!!

بشری

فکر کنم تقصیر این دولت فخیمه هست که ملت ایران تنبل هستن !! اگه امکانات براشون درست !! میکرد ، کی بود که دوچرخه سواری نمیکرد؟...:ي من هم عکستو نديدم !! رو يک سايت خوب بذار خانومی :) ... رد پاتو تو وبلاگهای شريفی‌ها ديدم . ادرس بدم خدمتتون

مريم

ای کاش اين فرهنگ در تهران هم به وجود می آمد.شايد ترافيک های تهران کمی سبک تر می شد

بشری

سلام.منظورم از ردپا این بود که کامنتهاتو توی وبلاگ بچه‌های دانشگاه شریف دیدم . گفتم اگه ادرس وبلاگهاشونو میخوای ، میخوای بهت بدم ؟ :) بعضی هاشونو میدونم ، البت ورودی های شما رو کمتر . دولت فخیمه هم کنایه از این بود که ملت همه چی رو میندازن تقصیر دولت من هم انداختم :ي ارداتمنديم

صباح

خیلی خوندنیه:http://www.asalnini.mihanblog.com/

دل نوشته ها ...

سلام از نوع مطالب وبلاگتون خيلی خوشم اومد. نخواستم بدون اجازه شما رو لينک کرده باشم. منتظر جوابتون هستم.

مریم

سلام نرگس جان. از اینکه اینقدر زیبا و دقیق زندگی در ژاپن را دنبال می کنی و برای ما می نویسی ممنون. من اتفاقا چند وقت پیش در وبلاگم دعوت کرده بودم از کسانی که در کشورهای دیگه زندگی می کنن ، تجربیاتشون را بنویسن و اونوقت دیدم که داری اینکار را می کنی. کار خیلی ارزشمندیه و خواهش می کنم با پشتکار اینکار را انجام بده . ممنونم. در ضمن به مطلبت لینک دادم. راستی، من شما رو می شناسم؟ اونجا چی می خونید؟

اااااااااا عجب بابا ما بايد ياد بگيريم به خدا.. ای مريم خانم هم راست می گه ها: {از اینکه اینقدر زیبا و دقیق زندگی در ژاپن را دنبال می کنی و برای ما می نویسی ممنون...... راستی، من شما رو می شناسم؟ } من چی؟ شما رو ميشناسم؟اونجا چی کار می کنيد؟ جواب می خوام ها....

مريم فرهمند

ببخشيد يادم رفت....اين بدون نام مال منه